ochotniczki

Bez względu na to, na jakim etapie leczenia raka piersi, czy  zdrowienia jesteś, Twoją głowę wypełniają teraz tysiące pytań, a serce pewnie drży niespokojnie. 

Jeżeli szukasz cierpliwych odpowiedzi i koleżeńskiego serdecznego wsparcia – zadzwoń do nas. Jesteśmy kobietami po podobnym doświadczeniu. Kiedyś, w dniu diagnozy, nam także świat się zatrzymał, ale dziś powrócił na bezpieczne tory, żebyśmy mogły żyć normalnie pełnią życia. I pokazać także Tobie, że jest to możliwe.

Zadzwoń pod numer: 531 070 515

We wtorki w godzinach 14-18, bądź piątki 10-14 aby umówić się na spotkanie z jedną z nas.

Formę spotkania dostosujemy do Twoich potrzeb i możliwości.

Dorotka, Lidka, Ewa, Beata, Aldona, Grażyna, Irena….  Jest nas WIELE! 

Czekamy na Ciebie!

Wolontariuszki – Ochotniczki z Poznańskiego Towarzystwa „Amazonki”.

Na Twój kontakt czeka grupa 20 Ochotniczek, e-wolontariuszek, które są gotowe i chętne wesprzeć rozmową i swym doświadczeniem potrzebujące osoby zmagające się z lękami, wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi życia po diagnozie raka piersi. 

Każda zainteresowana osoba: chora pacjentka, rodzina pacjentki, lub inna bliska osoba wspierająca chorą, mogą zadzwonić i porozmawiać z Ochotniczką. 

Ochotniczka bardzo chętnie podzieli się swoim doświadczeniem, jak ona poradziła sobie w chorobie i długotrwałym procesie leczenia oraz podpowie co ważne i potrzebne jest aby przetrwać leczenie i wrócić do codzienności.

Wszystkie Ochotniczki są systematycznie, profesjonalnie szkolone przez psychologów w zakresie wspierania osób z chorobą raka piersi, a ich praca jest poddawana stałej superwizji przez psychoonkologa, który nadzoruje prawidłowość pełnionego wolontariatu. Jesteśmy świadome naszych słów i odpowiedzialne.

Formę rozmowy dostosujemy do Twoich preferencji, potrzeb i możliwości: możemy spotkać się osobiście, możemy porozmawiać przez telefon, a możemy także zobaczyć się zdalnie na platformie Microsoft Teams, tak jak Tobie będzie wygodniej. 

Nie krępuj się, nie obawiaj, jesteśmy tutaj dla Ciebie!!!

E-WOLONTARIAT OCHOTNICZEK

„Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.”

Celem projekt jest rozwinięcie działań sekcji wolontariuszek Ochotniczek poprzez wprowadzenie profesjonalnego e-wolontariatu. Ochotniczki na co dzień wspierają chore kobiety na oddziałach szpitalnych i w klubie, co w sytuacji COVID-19 jest niemożliwe z powodów pandemii. 

E-wsparcie dla chorych na raka piersi i ich bliskich jest programem mającym swe źródło i stanowiącym odpowiedź na potrzeby powstałe w związku z sytuacją pandemii COVID-19. Dostępność wsparcia dla chorych na nowotwory i ich bliskich podczas czasu epidemii i społecznej izolacji jest ograniczona, zarówno ze względu na wyznaczane panowaniem wirusa warunki (ograniczony dostęp do placówek specjalistycznych oraz organizacji pomocowych, do wsparcia bezpośredniego bliskich osób, wolontariuszy, osób, które doświadczają lub doświadczyły kryzysu choroby), jak i ze względu na specyfikę choroby nowotworowej i jej obciążającego, długotrwałego leczenia. A ponieważ ryzyko zagrożenia zdrowia i życia z powodu COVID-19 w grupie osób onkologicznie chorych jest dużo większe niż w przypadku osób zdrowych, istnieje nadal i najprawdopodobniej sytuacja ta będzie trwać dłuższy czas,  obliguje to nasze stowarzyszenie do poszukiwania optymalnych rozwiązań aby nie pozostawiać potrzebujących osób bez pomocy i wsparcia. Stąd narodziła się potrzeba e-wolontariatu, który postanowiliśmy wdrożyć aby bardziej profesjonalnie i dostępnie wspierać potrzebujące pomocy osoby z rakiem piersi oraz ich najbliższych.

W normalnej sytuacji Ochotniczki wspierają chore osoby w szpitalu, rozmawiają, wysłuchują,  przekazując niezbędne informacje, rozdając bezpłatnie poradniki i ulotki, podając kontakt do naszego stowarzyszenia. 

Oczywistym jest, że e-działania będą aktualne i niezbędne również w normalnej codzienności i staną się stałym elementem formuły świadczonego przez nas wolontariatu.

W ramach projektu stworzono materiały filmowe zachęcające do skorzystania z naszego wsparcia.

 

 

 

 

logo amazonki

Więcej w tej kategorii: « infolinia
Zaloguj się, by skomentować